Bushcraft
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bushcraft

Forum zaljubljenika u prirodu, outdoor, buscraft. Rasprave o starim veštinama, lukovima, noževima...
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Vatreni kamen

Ići dole 
AutorPoruka
Cave Bear
Administrator
Cave Bear


Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.12.2010
Lokacija : Sombor

Vatreni kamen Empty
PočaljiNaslov: Vatreni kamen   Vatreni kamen EmptySub Feb 05, 2011 3:47 am

Lokacija je Hipodrom kod Sombora,tačnije obližnja šikara!Opreme ima malo,ono najosnovnije:Verni nožić Victorinox,pribor za paljenje vatre,uže,voda,presovane štangle,šešir(boonie hat),obe vrste praćke kao i nezaobilazna kapa!
(opis je ispod slika)


Vatreni kamen FILE0068
Veliki drvored na ivici hipodroma,divno nebo prosto odiše svežinom!Temperatura je niska oko -2,-3 stepena,ali dan je sunčan.Nastavimo dalje!


Vatreni kamen FILE0064
Cave Bear pri dolasku isprobava pračku vitlaću pre odlaska u šumu.Kamen je težak oko 300g,otelio sam se noseći kamenje par kilometara :(huh):


Vatreni kamen FILE0070
Sve je zaraslo!Pošto moj verni Victorinox nije za krčenje :ssmajl: nalazim obližnju stazu,po običaju blatnjavu.


Vatreni kamen FILE0069
Po ulasku,prva stvar koju sam ugledao su ove prelepe bobice koje sam morao da ovekovečim.Jedne su od retkih nedirnutih!


Vatreni kamen FILE0075
Nalazimo i čitav jedan grm sa istim bobicama!Vrstu ne znam,tu bi vuk mogao da pomogne!


Vatreni kamen FILE0076
Nebo kroz perspektivu plodova,moja omiljena fotka!


Vatreni kamen FILE0078
Sav šipak je istrulio ,više nema uživanja u plodovima...


Vatreni kamen FILE0084-1
Uočavam nepoznatu pticu u granama drveta!Polako se šunjam da je uslikam!Podozreva da joj se neko približava,tako da brzo okidam fotku!Približio sam joj se još par koraka,a onda je odletela!


Vatreni kamen FILE0085
Nepoznate plave bobice,u fazi raspada.


Vatreni kamen FILE0087
Grane divlje ruže savršene su za strele,samo treba paziti na trnje(za takve slučajeve imam pincetu u prvoj pomoči).


Vatreni kamen FILE0088
Iste one bobice sa početka šetnje,samo što su ove krenule da se razlažu.


Vatreni kamen FILE0091
Trijumfalna kapija(slavoluk) oznaćava izlaz iz šume i početak novih prelepih prizora.


Vatreni kamen FILE0092
Sunce me obasjava kroz opustele grane drveta.Nezaboravan prizor!


Vatreni kamen FILE0096
Inje(ili neka biljna boleština :hpy:) dohvatilo je ovu biljku!


Vatreni kamen FILE0097-1
Cave Bear i grm,poziranje za fotografiju...


Vatreni kamen FILE0107
Panorama kraja;prelepo drveče naspram svetlom obasjanog neba!


Vatreni kamen FILE0114
Blistavo sunce vrača živost telu!


Vatreni kamen FILE0116
Fire Kit(pribor za paljenje vatre) se sastoji od truda,brezove kore,fire-startera(ja ga zovem vatreni kamen).Potpala je smeštena u beloj nepromočivoj kutiji.Za backup je upaljač u dubini torbice.Dodao sam i "gnezdo" od trave.


Vatreni kamen FILE0117
Rasitniću brezovu koru,ona je puna smole i super hvata vatru.Stavljam je u gnezdo trave.


Vatreni kamen FILE0118
Stružem magnezijum za potpalu,da uveča iskru.


Vatreni kamen FILE0120-1
Palim hrpicu fire-starterom!Uprkos vlažnom vremenu,treba samo 6-7 kresova,pod uslovom da je potpala dobro priprenljena!


Vatreni kamen FILE0128
Prenosim tinjajuću iskru u travu,i duvam.Plamen se raspiruje.
Pošto neću da ložim,gasim suvu travu i nastavljam.U suprotnom bi dodavao suve grančice dok se ne rasplamsa!


Vatreni kamen FILE0132
Razne nijanse zelene se vide u mahovini!Ovo nam može pomoći pri orijentaciji!


Vatreni kamen FILE0143
Nailazim na paperje,koje sam mogao da koristim kao potpalu,ali kasno sam ga našao.


Vatreni kamen FILE0150
Cave Bear zamišljen...


Vatreni kamen FILE0146
Za kraj prelepa slika sunca u zenitu!
Nazad na vrh Ići dole
https://bushcrafters.forumsr.com
 
Vatreni kamen
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bushcraft :: DOBRODOŠLICA :: Kafana "Stara koliba"-
Skoči na: